Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
Více informací
  
 Menu
 O nás
 Aktuality
 Tým
 Fotoalbum
 Fotogalerie
 Kalendář závodů
 Výsledky závodů
 Kam na trénink
 Vaše podpora
 Cyklovýlety

 Nové aktuality
2017 - aktuality
10.03.17 Shrnutí 2016
31.12.15 Shrnutí 2015
31.12.14 Shrnutí 2014
31.12.13 Shrnutí 2013
31.12.12 Shrnutí 2012
31.12.11 Shrnutí 2011
31.12.10 Shrnutí 2010

 Přihlášení

 Kontakt
enduro@horazdovice.cz
Najdete nás na Facebooku:

 Webmaster

Cyklovýlety
← Přehled cyklovýletů

Otavská cyklostezka - MouřenecDatum: 18.7.2020
Přejezdy: Modrava, Anín, Dlohá Ves, Sušice, Chmelná, Žichovice, Velké Hydčice, Horažďovice
Najeto: 66 km
Nastoupáno: 401 m


Soubošové měli od admina a Sísi slíbeno, že jim ukáží Otavskou cyklostezku v šumavské části. Termín padnul na 18.7., což se předpokládá jako vrchol léta, nejteplejší počasí, dalo by se říct tropické. Letos je ale všechno jinak. Vlakem v 7:10 od nás a potom autobusem ze Sušice jsme se dopravili na Modravu. Autobus byl plný lidí, v cyklistickém jsme ale byli jen my 4. Proč tomu tak je jsme pochopili, když jsme na Modravě vystoupili z busu. Teplota ukazovala 11C, ale adminův pocit se blížil 0. Další špatný pocit zažila Sísa, když zjistila, že z nosiče na kola má odřené své milované kolo. I přes tato negativa jsme se vydali na cestu. Všichni na sobě vše co jsme v batohu našli, jen Sobouš si vesele upaloval přes Rechle v tílečku a přitom si prozpěvoval. Výhodou bylo to, že jsme cyklostezku měli sami pro sebe, nikde ani živáčka. Na rozcestí Velký Bor jsme byli rozjetí a nikdo z nás si nevšimnul cedule, že most přes Křemelnou je uzavřen i pro pěší a tak jsme si vesele sjeli až ke Křemelný. Tam nás čekal pohled na most ze zákazem vstupu. Nejen značka, ale i síť do betonu bránící pohyb po mostě. Sjezd z Velkého Boru není nejkratší ani nejlehčí. Vrátit se zpět zamítnuto. Admin se obětuje a ukazuje ostatním, jak správně Křemelnou přebrodit. Vzduch 11C, voda asi o 3 stupně méně, přesně jak se hodí na červenec! Nevadí, čeká nás výšlap na Stodůlky a ten nás všechny zahřeje. Přes Malý Babylon a Kunratice jsme pomaličku sjeli na Mouřenec. Tam jsme se zastavili, protože Petr chtěl vidět kostelík z pohádky Anděl Páně. Z Mouřence vede pro cyklisty stezka kolem lesa. Admin ale vidí červenou turistickou skrz les a červená turistická na něj působí jak červená na býka. Nakonec i jej ale náročnost sjezdu překvapí, ale protože se chce předvést před kolemjdoucíma turistkama, kolo mezi kameny pošle. Naštěstí ještě nezapomněl vše z endura a sjet dolů se mu podařilo. Když k němu stlačili kola ostatní, vyslech si ale sprchu neslušných slov, kudy že je to vedl.
Jedeme dál.
V kempou Anín si dáváme polévku. V Sušici na Santosu Hermelín, abychom měli sílu ny chmelenský kopec. Poslední zastávka je v kempu ve Velkých Hydčicích, kde je narváno vodáky.
Nakonec i to počasí se jakž takž umoudřilo a teploměr nám ukazoval i přes 15C!
Záznam trasy zde:
Otavská cyklostezka - šumavská část

Stáhnout trasu: Otavska_cyklostezka.kml, Otavska_cyklostezka.gpx (pravé tlačítko → Ulozit odkaz jako...)

Fotky z cyklotrasy:


Partneři 


© Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí, šíření či kopírování textů a fotografií, je bez souhlasu admina zakázáno!