Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
Více informací
  
 Menu
 O nás
 Aktuality
 Tým
 Fotoalbum
 Fotogalerie
 Kalendář závodů
 Výsledky závodů
 Kam na trénink
 Vaše podpora
 Cyklovýlety

 Nové aktuality
2017 - aktuality
10.03.17 Shrnutí 2016
31.12.15 Shrnutí 2015
31.12.14 Shrnutí 2014
31.12.13 Shrnutí 2013
31.12.12 Shrnutí 2012
31.12.11 Shrnutí 2011
31.12.10 Shrnutí 2010

 Přihlášení

 Kontakt
enduro@horazdovice.cz
Najdete nás na Facebooku:

 Webmaster

Cyklovýlety
← Přehled cyklovýletů

Offroad Maraton Dobřany - ŠAC BělčiceDatum: 18.6.2016
Přejezdy: Dobřany, Štěnovice, Nebílovy, Blovice, Hvožďany, Bělčice, Blatná, Vrbno
Najeto: 90 km
Nastoupáno: 1707 m


V sobotu se jely 2 krásné motokrosové závody - Offroad Maraton v Dobřanech a Šumavský pohár v Bělčičích. Protože v Dobřanech se závod jel od 7mi do 9ti ráno a my jsme tam vezli Bambejsovi auto s motorkou na káře, přiložili jsme si kola a rozhodli se cestou zpět kouknout také na naše jezdce v Bělčicích. Vstávali jsme proto už ve 4 ráno, abychom vše stihli. V Dobřanech jsme se potkali také s Emilkou a Vráťou a bylo to moc fajn setkání po dlouhé době. Sísa udělala fotky ze závodů, admin pomohl klukům s tankováním v depu. Po závodě jsme se převlékli do cyklistického, dali si klobásu a v 10 jsme vyrazili na cykloputování. Po hlavní silnici jsme přejeli do Štěnovic. Po asfaltu do Čižic, poté na turistickou žlutou a vystoupat kolem Nebílov ke Kostelu sv. Jakuba Staršího v obci Prusiny. Kolem tvrze Netunice, přes Střížovice a Chlum jsme se vyškrábali do Vlčtejna. Protože bylo 12 a je zde vyhlášená restaurace - Baštírna na Vlčtejně, dali jsme si oběd, který potvrdil zvěsti a můžeme opravdu jen chválit. Jídlo výborné, obsluha milá. Adminovu radost trochu pokazila prasklá gumička na tachometru, takže jej musel omotat kolem vidle a další cestu neviděl, kolik že km/h jede. O to víc to bylo mrzuté, když nás čekal prudký sjezd do Zdemyslic. No nic, jedeme dál. Do Blovic třešňovou álejí, ale po výborném obědě jsme se přece jen báli dráždit břicha lákavými třešněmi. Z Blovic jsme přes Hradišťský Újezd stoupali přes Přešín, trhák v Čížkově až na nejvyšší bod dnešního dne 663 kótu - Na Skále. Poté sjezd přes Radošovice, Starý Smolivec do Hvožďan. Občerstvení v místní hospůdce, která nás už poněkolikáté zachránila jako žížnivé poutníky na své cestě. Z Hvožďan do Tisova a z Tisova po zelené turistické až do Bělčič. V depu jsme popovídali s přáteli, podívali se na jednu rozjížďku a kolem čtvrté se vydali k domovu. Za Bělčicemi nás chytil déšt a před promoknutím nás uchránily stromy u silnice. V Blatné přepadl admina hlad a byl rád, že se šnečím tempem dostal k benzině Robin Oil, kde utratil 2 stovky, aby dolnil energii. Když se admin probral, pokračovali jsme po asfaltu, ale krásným lesem do Vrbna. Z Vrbna po žluté turistické, opět krásnou přírodou kolem rybníka Malá Kuš a pohádkovým lesem kolem kostela do Zaboří. Osvěžení v podobě výborného ledového čaje v místní Zábořské hospůdce přišlo vhod po náročném stoupání. Přes vrchol Pětnice jsme sjeli do Čečelovic, kam se Sísa těšila na skvělé kapučíno. Admin si dal malou Plzeň a posledních 8 km z kopce jsme si už užívali. Výlet jsme zakončili malým Klostermannem U líného topiče.
Výlet to byl docela náročný, ale krásný!
Najeli jsme přes 90km a nastoupali pěkných 1707m. Šlapat jsme museli 5:23hodin a průměrnou rychlost jsmě měli 16,7km/h.
Záznam trasy zde:
18.6.2016 Offroad Maraton Dobřany - ŠAC Bělčice - Horažďovice

Stáhnout trasu: 18.06.2016_Offroad-Maraton-Dobrany.kml, 18.06.2016_Offroad Maraton Dobrany.gpx (pravé tlačítko → Ulozit odkaz jako...)

Fotky z cyklotrasy:


Partneři 


© Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí, šíření či kopírování textů a fotografií, je bez souhlasu admina zakázáno!