Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
Více informací
  
 Menu
 O nás
 Aktuality
 Tým
 Fotoalbum
 Fotogalerie
 Kalendář závodů
 Výsledky závodů
 Kam na trénink
 Vaše podpora
 Cyklovýlety

 Nové aktuality
2017 - aktuality
10.03.17 Shrnutí 2016
31.12.15 Shrnutí 2015
31.12.14 Shrnutí 2014
31.12.13 Shrnutí 2013
31.12.12 Shrnutí 2012
31.12.11 Shrnutí 2011
31.12.10 Shrnutí 2010

 Přihlášení

 Kontakt
enduro@horazdovice.cz
Najdete nás na Facebooku:

 Webmaster

Cyklovýlety
← Přehled cyklovýletů

Na motokros do Bělčič, přes Blatnou a Katovice zpětDatum: 25.7.2015
Přejezdy: Slatina, Újezdec, Bělčice, Blatná, Katovice, Poříčí
Najeto: 83 km
Nastoupáno: 1525 m


První sobotu o dovolené jsme si určili 2 cíle pro cyklovýlet. Prvním byl závod Šumavského poháru v Bělčicích a druhým byla večeře v podobě pečeného kolene v kempu v Hošticích.
Vyrazili jsme pozdě, kolem jedné hodiny, protože admin si potřeboval dáchnout po sobotním obědě. Cestu jsme vybrali přes Svéradice, Slatinu, Bezděkov, Hradiště, Lnáře, Zahorčice, Řiště a odtud po lesní cestě, kterou jsme bohužel nenašli (vypadalo to, že admin už má GPS zmáklou, ale stále ješt? tápe) a 4km jsme kola nesli lesem - v přírodní rezervaci Újezdec, než jsme našli polní cestu těsně před Újezdcem a odtud v silné vichřici už byl jen kousek do Bělčic na závodiště. Pozdravili jsme se se Stejkovýma, těm vichřice odnesla plachtu ze stánku a zdemolovala velký stan pro občerstvení. Koukli jsme na jednu rozjížďku Openů a vydali se směr Blatná. Cestu nám začal komplikovat silný protivítr. V Blatné jsme se zastavili ve vinotéce Kaplanka, v starobylé hospůdce U Bryndů a pak už jsme se vydali vstříc kopcovitému terénu přes Jindřichovice, Bratronice, Nahošín, Třebohostice, Krty do Katovic. Vítr byl tak silný, že z kopce jsme museli šlapat stejně, jako do kopce. Vpřed nás hnala vidina pečeného kolene a tak jsme cestu nevzdali a do Katovic kolem půl šesté dorazili. Zde jsme se sešli s Petrem, Libčou a dorazil také Milan. Užili jsme si nejen výborné koleno a opečená žebra, ale také jejich společnost byla hodně příjemná a veselá. Cesta zpátky uběhla v pohodě, vítr zeslábl a my jsme ještě za světla, kolem půl desáté dojeli domů. Na výletě nás zaujala infrastruktura silnic. V jižních Čechách, i na Plzni jihu jsou vesměs nové asfalty na "spojovacích" cestách mezi obcemi. Potom nám je s podivem, proč u nás, na Horažďovicku město není schopné se řádně o své komunikace postarat, když jinde na vesnicích to jde. Úředníci z našeho magistrátu by si měli vzít příklad, od svých o dost lépe pracujících kolegů z vesnic.
V cíli nám tachometr ukázal 83km, nastoupaných 1525m a v sedle strávených 4:25hod.
Záznam trasy zde:
25.7.2015 Horažďovice Předměstí - Bělčice - Katovice - Horažďovice Předměstí

Stáhnout trasu: 2507_Belcice_Blatna_Katovice.kml, 2507_Belcice_Blatna_Katovice.gpx (pravé tlačítko → Ulozit odkaz jako...)

Fotky z cyklotrasy:


Partneři 


© Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí, šíření či kopírování textů a fotografií, je bez souhlasu admina zakázáno!