Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
Více informací
  
 Menu
 O nás
 Aktuality
 Tým
 Fotoalbum
 Fotogalerie
 Kalendář závodů
 Výsledky závodů
 Kam na trénink
 Vaše podpora
 Cyklovýlety

 Nové aktuality
2017 - aktuality
10.03.17 Shrnutí 2016
31.12.15 Shrnutí 2015
31.12.14 Shrnutí 2014
31.12.13 Shrnutí 2013
31.12.12 Shrnutí 2012
31.12.11 Shrnutí 2011
31.12.10 Shrnutí 2010

 Přihlášení

 Kontakt
enduro@horazdovice.cz
Najdete nás na Facebooku:

 Webmaster

Cyklovýlety
← Přehled cyklovýletů

Na kole proti proudu řeky OtavyDatum: 4.8.2014 - 5.8.2014
Přejezdy: Písek, Strakonice, Horažďovice, Sušice, Srní, Modrava
Najeto: 201 km
Nastoupáno: 3461 m


Otava je naše "domovská" řeka a protože už jsme ji hodněkrát sjeli na loďce i na kole, tak letos jsme si ji vychutnali také "na opak", pěkně proti proudu. Pondělí, první den dovolený, hodnej Petr Bednarik nám půjčil držák na kola za auto a hodnej Bambejs nás odvezl na Zvíkov - soutok Otavy s Vltavou. Jely obě Sísi a nosiče jim dělal admin. Nebe bylo zatažený celou cestu autem na Zvíkov, takže nás nepřekvapilo, že jsme totálně zmokli hned v prvních 10ti kilometrech. Jenže už nejezdíme jak šneci, takže jsme brzo oschli a do Písku dorazili suchý, takže jsme si mohli vybírat z těch lepších restaurací. Nakonec jsme zakotvili v restauraci Na ostrově. Jídlo chutný, servírky sympatický, takže idylka. Z Písku k nám to známe dobře, ale protože tentokrát chceme jet co nejblíž u řeky, admin neváhal za použití nespolehlivé GPS vyhledat přesnou trasu, která nás dokonale prověřila nejen fyzicky, ale i psychicky. Zajeli jsme si asi jenom 5km, ale za to po prastarý panelový cestě. V Hajský nás chytil další slejvanec, ale poučeni z prvního deště, jsme se včas schovali do čekárny. Hodinka odpočinku (admin spánek, holky hlídaly kola) a mohli jsme v klidu dojet až do Horažďovic.
1.den jsme ujeli přesně 80km, v sedle kola strávili 4hod 30minut, nastoupali 1339m. Domů přijeli unavení, špinavý od bahna, ale hodně spokojení.
Druhý den ráno musela malá Sísa na rovnátka do Strakonic, takže holky vtstávaly v půl pátý, admin v 9. Na další putování proti toku Otavy vyrazila jen velká Sísa a nosič admin. Rozšlapaní z předešlého dne jsme do Sušice dorazili během chvilky. Skvělý oběd v nádražní hospodě U Šálů (výpečky se špenátem a br.kn. - není nic lepšího pro cyklisty) a vítej Šumavo. Do Dl.Vsi jsme vypotili knedlíky, do Rejštejna jsme vypotili výpečky, do Čeňkovy Pily špenát a stoupákem na Srní jsme potili krev. Naštěstí nás v serpentýnách chytil další slejvanec, takže nás ochladil a ostatní cyklisti na nás závistivě koukali, jak nám to šlape. Na Srní jsme si koupili 2kila banánů a po modrý hurá na Modravu. Po dešti byl Vchynicko-Tetovský kanál plný vody, takže bylo na co koukat a cesta na Modravu utekla co by dup. Na Modravě jsme si dali sváču a spustili se zpět k domovu. Tentokrát jsme nevymýšleli žádné stezky, ani neposlouchali adminovu GPS, takže během chvilky jsme sjeli do Sušice a protože sil bylo dost, rozhodli jsme se dojet až domů.
2.den jsme najeli 122!km, nastoupali 2122m a v sedle kola strávili necelých 6:30hodin.
Tenhle výlet nám dokázal, že čekat na nebe bez mráčku je totální hloupost, naopak, tohle nevyzpytatelný počasí je skvělý v tom, že na cestě potkáte jen zocelený lidi, žádný lufťáky na kolech za desítky tisíc, v dresech z Tour de France a tempo hlemýždí.
Tenhle výlet doporučujeme všem! Díky Otavo a stop úředníkum, co se snaží udělat ze všech krásnejch přírodních stezek asfaltový monstra!
Záznamy trasy zdse:
zase trochu haprovala GPS, takže to je na 3 díly:
1.den
1.den - na kole proti proudu řeky Otavy
2.den - na kole proti proudu řeky Otavy
2.den - na kole proti proudu řeky Otavy

Stáhnout trasu: Na_kole_proti_proudu_reky_Otavy.kml, Na_kole_proti_proudu_reky_Otavy.gpx (pravé tlačítko → Ulozit odkaz jako...)

Fotky z cyklotrasy:


Partneři 


© Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí, šíření či kopírování textů a fotografií, je bez souhlasu admina zakázáno!