Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
Více informací
  
 Menu
 O nás
 Aktuality
 Tým
 Fotoalbum
 Fotogalerie
 Kalendář závodů
 Výsledky závodů
 Kam na trénink
 Vaše podpora
 Cyklovýlety

 Nové aktuality
2017 - aktuality
10.03.17 Shrnutí 2016
31.12.15 Shrnutí 2015
31.12.14 Shrnutí 2014
31.12.13 Shrnutí 2013
31.12.12 Shrnutí 2012
31.12.11 Shrnutí 2011
31.12.10 Shrnutí 2010

 Přihlášení

 Kontakt
enduro@horazdovice.cz
Najdete nás na Facebooku:

 Webmaster

Cyklovýlety
← Přehled cyklovýletů

Na kole podél řeky ÚslavyDatum: 6.7.2013
Přejezdy: Číhaň, Plánice, Žinkovy, Blovice, Starý Plzenec, Plzeň
Najeto: 88 km
Nastoupáno: 1124 m


Původně jsme 6.7.2013 měli jet do Božetic na motokros SMS Kaplice, ale protože počasí bylo opět proti, závod byl zrušen a my museli improvizovat. Na loďku to nebylo a tak jsme sobotu strávili na kolech. Vybrali jsme si další řeku ke sjetí - Na kole podél řeky Úslavy. Šestou řekou, kterou jsme sjeli podél jejího toku se tedy stala Úslava. Cyklovýlet absolvovali, Sísa, malá Sísa a admin. Vyrazili jsme pozdě, teprve v 10 jsme byli v Číhani. Odtud nás dodávkou vyvezl Jarda Holub k prameni v obci Nový Dvůr. Zde řeka podle místních obyvatel pramení v jedné ze stodol, nikoliv v rybníce poblíž Lukoviště, jak bylo prezentováno v televizním pořadu Zpět k pramenům (provázel Luděk Munzar).
První kilometry trasy byly převážně z kopce a po asfaltu. Krásnou krajinou, jsme se přehoupli přes Plánický hřeben do Plánice. Odtud jsme jeli lesní cestou do Újezda, pak jsme projížděli kolem krásných mlýnů (Flosmanův mlýn, Štádlerův mlýn) a poté jsme přijeli ke krásnému zámku Žinkovy. Malé občerstvení a oběd v obci Žinkovy v hotelu U Jelena. Posilněni jsme vyrazili směr Kokořov, Prádlo, Klášter. V obci Srby jsme zvolili místo asfaltu lesní cestu, takže jsme jeli po pravém břehu Úslavy lesem až do Ždírce. Další zastávka na zmrzlinu v Blovicích. Z Blovic až do Starého Plzence pořád po asfaltu. Ve Starém Plzenci jsme dali svačinu a protože jsme měli stále dost sil, místo asfaltu jsme se pokusili jet při Úslavě až do Koterova, což už je skoro Plzeň. Mezi Božkovem a Lobzy nám kiksla GPS, tak jsme trochu bloudili. Nakonec jsme ale k soutoku dorazili a byl to hodně fajn pocit.
Tachometr ukázal najetých 88km, nastoupaných 1124.
V sedle jsme si užili krásné 4 a půl hodiny. Úslava se nechá sjet pohodovým tempem za 1 den. Sice se podle profilu zdá, že se jede stále z kopce, ale zas tak lehká trasa to není (už jen díky najetým km) a člověk si užije nejen sjezdy, ale i stoupání a výjezdy.
Záznam trasy :
http://www.sports-tracker.com/#/workout/roula/50bnd3b8u810ktkb


Stáhnout trasu: Uslava.kml, Uslava.gpx (pravé tlačítko → Ulozit odkaz jako...)

Fotky z cyklotrasy:


Partneři 


© Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí, šíření či kopírování textů a fotografií, je bez souhlasu admina zakázáno!