Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
Více informací
  
 Menu
 O nás
 Aktuality
 Tým
 Fotoalbum
 Fotogalerie
 Kalendář závodů
 Výsledky závodů
 Kam na trénink
 Vaše podpora
 Cyklovýlety

 Nové aktuality
2017 - aktuality
10.03.17 Shrnutí 2016
31.12.15 Shrnutí 2015
31.12.14 Shrnutí 2014
31.12.13 Shrnutí 2013
31.12.12 Shrnutí 2012
31.12.11 Shrnutí 2011
31.12.10 Shrnutí 2010

 Přihlášení

 Kontakt
enduro@horazdovice.cz
Najdete nás na Facebooku:

 Webmaster

Cyklovýlety
← Přehled cyklovýletů

Na kole podél řeky LužniceDatum: 22.7.2013 - 23.7.2013
Přejezdy: České Velenice, Suchdol nad Lužnicí, Veselí nad Lužnicí, Planá nad Lužnicí, Tábo
Najeto: 162 km
Nastoupáno: 4075 m


Na kole podél řeky Lužnice jsme se vydali hned na začátku naší letní dovolené - malá Sísa (příště budu muset asi psát mladší, protože velikostně už Sísu přerostla), Sísa a admin. Cyklovýlet jsme měli naplánovanej na 2 dny, s tím, že přespíme někde v kempu v chatce. Vezli jsme si tedy jen náhradní oblečení, lékárničku, fén, žehličku na vlasy, malování a podobný nezbytně nutný věci pro cyklovýletování. Start byl v příhraničním městě - České Velenice, cíl byl soutok Vltavy s Lužnicí - Týn nad Vltavou.
1.den :
Vlakem jsme byli z Horažďovic Předměstí za hodinu a půl v Českých Velenicích. A protože se blížilo poledne, začali jsme naše putování v krásné nádražní restauraci, kde jsme si dali oběd. Ve 12hod jsme vyrazili lesní cestou směr Nová Ves nad Lužnicí, odtud po asfaltu přes Dvory nad Lužnicí až do Suchdola. Odtud jsme zvolili cestu kolem obrovské pískovny Cep (obležené koupálistama), po lesní cestě. Ta nás dovedla až k Třeboni, které jsme se vyhnuli po pravém břehu rybníka Rožmberk. I tak se to zde hemží cyklisty, kteří maj rádi roviny, protože nic jiného zdejší cyklotrasy nenabídnou. V kempu Lužnice jsme se občerstvili a poté ujížděli po červené turistické cestě až do Veselí nad Lužnicí. Za Veselí jsme trochu bloudili, protože zde postavili novou rychlostní silnici a adminova GPS si s tímhle moc neuměla poradit. Nakonec jsme se ale nejak přes dálnici dostali, ale zase to bylo tou asi nejhorší možnou variantou. Jakmile jsme se napojili zase na červenou, tak byla pohoda. V půl osmé jsme dojeli do obce Dráchov, kde jsme přespali v Pensionu Ve mlejně. Pokoj s výhledem na jez, s vlastní sprchou a WC byl pro nás hodně příjemný. Byli jsme všichni hodně zaprášení a od bahna, protože 75% jsme jeli po polních, lesních cestách a pěšinách.
Tachometr ukázal najetých 82km, 1825m nastoupaných.
2.den :
V 8hod ráno jsme popojeli do restaurace u hlavní silnice směr Soběslav, kde jsme posnídali. Cca 4km po hlavní silnici a přivítalo nás město Soběslav. Odtud jsme jeli chatovýma vesničkama polní cyklostezkou pořád při řece, přes Ovčín, Roudnou až do Plané nad Lužnicí. Z Plané do Sezimova Ústí, kde budují novou asfaltovou cyklostezku do Tábora. V Táboře jsme čekali cyklostezku u řeky, ale nebylo tomu tak, museli jsme při řece po silnici. Po přejetí mostu jsme se dali po červené turistické trase, na kterou jsme se hodně těšili a která vede až k soutoku do Týna nad Vltavou. Čekali jsme hodně náročnou trasu, ale realita mnohdy předčila naše očekávání. Kilometry zde přibývaly hodně pomalu, kameny, kořeny, padlé stromy, kopřivy,...admin si to s malou Sísou užívali, jen Sísa trochu remcala. Turisty ručně vybudovaný tunel a lávka připevněná ke skále za námahu ale stály. Oběd jsme si dali v civilizaci opuštěné restauraci pod hradem Příběnice. Kromě nás zde bylo pouze pár vodáků a krásná krajina kolem. Odtud to bylo asi 6km opět náročnou červenou turistickou stezkou až k řetězovému mostu Stádlec. Zde nás značka zavedla na pravý břeh Lužnice. Opět hodně náročný úsek, navíc od Papírny velké stoupání do Dobronic u Bechyně. Zde admina zarazilo vybavení rekreačního střediska Univerzity Karlovy. To, že mnohamilionové rekreační středisko tahle univerzita vlastní v Poříčí u Katovic jsme věděli, ale že mnohem lépe a takže určitě i za desítky milionů Kč dražší středisko mají i na Lužnici jsme netušili. Je to zarážející, že na takhle luxusní rekreační zařízení s nevyužitými hřišti s umělýma povrchama a dalšíma zbytečnostma peníze jsou, ale obrovským kontrastem oproti tomu potom je skromně vybavená vedle stojící škola v přírodě pro postižené děti. Pokračujme ale dále po našem "lužnickém" putování na kole. Z Dobronic jsme jeli po asfaltové silnici až do Bechyně, protože nás už tlačil čas, abychom byli včas v Týně nad Vltavou, kde nám v 16:57 odjížděl poslední vlak domů. Takže z Bechyně do Týna jsme také zvolili rychlý asfaltový přejezd. V neskutečném vedru to byl docela záhul, předtím jsme byli před sluncem skryti v lese, takže jsme tropické teploty ani nevnímali. V Týně nad Vlatavou jsme vyšlapali k rozhledně, vyfotili si soutok a rychle upalovali na vlakové nádraží. Tam jsme byli necelých 5minut před odjezdem, takže pohoda. Opět jsme dnes jeli minimálně 75% v terénu, ale tentokrát to byl terén hodně náročný.
Tachometr 2.den ukázal najetých 80km, nastoupaných 2250m.
Záznam trasy :
1.den
http://www.sports-tracker.com/#/workout/roula/cv2872h4cs9j8li8
2.den
http://www.sports-tracker.com/#/workout/roula/cctum2tqvk8dn2n8

Stáhnout trasu: Luznice.kml, Luznice.gpx (pravé tlačítko → Ulozit odkaz jako...)

Fotky z cyklotrasy:


Partneři 


© Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí, šíření či kopírování textů a fotografií, je bez souhlasu admina zakázáno!