Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
Více informací
  
 Menu
 O nás
 Aktuality
 Tým
 Fotoalbum
 Fotogalerie
 Kalendář závodů
 Výsledky závodů
 Kam na trénink
 Vaše podpora
 Cyklovýlety

 Nové aktuality
2017 - aktuality
10.03.17 Shrnutí 2016
31.12.15 Shrnutí 2015
31.12.14 Shrnutí 2014
31.12.13 Shrnutí 2013
31.12.12 Shrnutí 2012
31.12.11 Shrnutí 2011
31.12.10 Shrnutí 2010

 Přihlášení

 Kontakt
enduro@horazdovice.cz
Najdete nás na Facebooku:

 Webmaster

Cyklovýlety
← Přehled cyklovýletů

Na kole po stopách praotce Čecha - ŘípDatum: 5.8.2015
Přejezdy: Litoměřice, Roudnice nad Labe, Kralupy nad Vltavou, Praha
Najeto: 83 km
Nastoupáno: 1732 m


Pověst o praotci Čechovi známe všichni, ale teprve Sísa dostala ten skvělý nápad, dojet se za jeho historií podívat na kole. A kdy jindy by byla vhodnější doba, než o dovolený, navíc, když nás řeka Ohře zavedla Do Litoměřic a to je už na horu Říp co by kamenem  dohodil.
Z Litoměřic od soutoku Labe s Ohří jsme jeli po Labské cyklostezce E7. V jednom z kempů potkali moc fajn lidi z Hamrů v Krušných horách, které zaujali naše dresy a logo Galasportu, protože dobře znají Vláďu Galušku z vodních sportů. Spali jsme u Labe v penzionu Vědomice u Roudnice nad Labem. V nohách jsme od rána měli 102km, takže na cca 12km vzdálený Říp jsme si už netroufali. Ráno opět po sedmé na kolech a přes Roudnici, kde jsme si dali snídani v pekárně nás čekala modrá turistická až na vrchol Řípu. Hodně jsme si šlápli poslední kilometr před vrcholem. Přestávku na pití jsme si udělali na Mělnické vyhlídce. Kolem osmé ráno bylo na Řípu liduprázdno, když jsme odjížděli, tak přijeli provozovatelé místního občerstvení. Abychom nejeli dolů stejnou cestou, vyměnili jsme modrou turistickou za žlutou. Opět zastávka na Pražské vyhlídce a poté už jen sjezd, kdy jsme občas museli slézt z kola kvůli skalám. Do Kralup nad Vltavou jsme jeli občas cyklostezkou, občas červenou turistickou. Těšili jsme se na červenou turistickou po pravém břehu Vltavy do Prahy, kterou jsme znali z předchozích let, kdy jsme jeli Vltavu a zůstala nám v paměti jako hezká. Opět se nám líbila, jen přibylo opět torchu toho asfaltu. V Praze jsme jeli po nové lávce, kterou při naší poslední jízde kolem budovali, přes Stromovku na Letnou, kolem Obecního domu a Prašné brány jsme v jednu hodinu dorazili k Hlavnímu nádraží v Praze.
Jako správní Češi jsme tedy už také navštívili památný Říp a na kolech strávili další fajn den.
Najeto 83km, nastoupáno 1732m.
Záznam trasy:
Na kole z Litoměřic přes horu Říp do Prahy

Stáhnout trasu: Na_kole_po_stopach_praotce_Cecha_na_Rip.kml, Na_kole_po_stopach_praotce_Cecha_na_Rip.gpx (pravé tlačítko → Ulozit odkaz jako...)

Fotky z cyklotrasy:


Partneři 


© Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí, šíření či kopírování textů a fotografií, je bez souhlasu admina zakázáno!