Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
Více informací
  
 Menu
 O nás
 Aktuality
 Tým
 Fotoalbum
 Fotogalerie
 Kalendář závodů
 Výsledky závodů
 Kam na trénink
 Vaše podpora
 Cyklovýlety

 Nové aktuality
2017 - aktuality
10.03.17 Shrnutí 2016
31.12.15 Shrnutí 2015
31.12.14 Shrnutí 2014
31.12.13 Shrnutí 2013
31.12.12 Shrnutí 2012
31.12.11 Shrnutí 2011
31.12.10 Shrnutí 2010

 Přihlášení

 Kontakt
enduro@horazdovice.cz
Najdete nás na Facebooku:

 Webmaster

Cyklovýlety
← Přehled cyklovýletů

Na kole kolem dokola ChanovicDatum: 4.6.2016
Přejezdy: Chanovice, Holkovice, Dobrotice, Slatina, Kadov, Pole, Hradiště, Nezdrev
Najeto: 63 km
Nastoupáno: 850 m


Tak trochu do neznáma jsme jeli na akci, kterou pořádali cyklisté z Dobrotic. Vyjeli jsme z domova o trochu později, dali si polévku U líného topiče a přes Babín, Svéradice a Slatinu dojeli ke KD Chanovice, kde byl sraz účastníků. Přátelská atmosféra zde panovala. Mohli jsme si vybrat z trasy 20 nebo 30km. Zvolili jsme si delší. Dostali jsme mapu s detailním popisem trasy a mohli jsme vyrazit. Stoupali jsme kolem Žižkova kámene a hájenky lesem směrem na západ. Pak jsme se stočili a kolem Kaple sv. Vojtěcha jsem sjeli do Újezda u Chanovic. Polní cestou přes Plácek jsme dojeli do Holkovic, kde jsme se občerstvili v místním pohostinství. Pořadatel měl trasu skvěle popsanou a označenou fábory a šipkami. Ale ani dokonalé značení nepomohlo a tak jsme za Holkovicema špatně odbočili, abychom si sjeli cca 500m špatným směrem a pak si jej zase vyšlapali zpět podmáčeným terénem. Z Dobrotic jsme jeli na Slatinu po modré turistické. Ze Slatiny do Kadova po žluté - Naučnou stezkou Okolím Kadovského viklanu. Z Kadova krásnou blátivou lesní cestou, u manhiru Bába jsme se napojili na žlutou a po ní jeli směr Pole. Před polem jsme odbočili doleva, na polní cestu, opět krásným terénem v bahýnku, kolem letiště jsme přijeli na asfaltovou silnici, která nás zavedla do Hradiště, kde byl kontrolní bod. Zde trochu pršelo, ale bylo to příjemné osvěžení a navíc jsme se před deštem mohli schovat v občerstvení u hřiště. Z Hradiště jsme stoupali po asfaltu a na něj navazující polní cestu do obce Nezdřev. Odtud po žluté turistické, přes vesnici Nová Ves zpět ke kopci Prašivec a odtud už jen sjezd zpět ke KD Chanovice. Zde jsme si dali opečenou domácí klobásu, vepřovou krkovičku, výborné plzeňské nealko, popovídali s ostatními členy akce a vyplnili anketu pro pořadatele. Těm můžeme pouze poděkovat za nádhernou akci, skvěle zvolená a označená trasa, suprová atmosféra. Pokud bude další ročník akce Na kole kolem dokola Chanovic, rádi se opět zúčastníme.
Z Chanovic jsme se vydali na kolech přes Slatinu do Čečelovic, kde jsme u vzpomínání a dobré kávy zakončili luxusní sobotu.
Doma, v neděli ráno nám tachometr ukázal 63km najetých, nastoupaných 850m.
Záznam trasy je rozdělen na dvě části, protože jsem GPSku v Chanovicích po dojetí omylem vypnul:
4.6.2016 Na kole kolem dokola Chanovic (1.část)
4.6.2016 Na kole kolem dokola Chanovic (2.část)

Stáhnout trasu: Na_kole_kolem_Chanovic.kml, Na_kole_kolem_Chanovic.gpx (pravé tlačítko → Ulozit odkaz jako...)

Fotky z cyklotrasy:


Partneři 


© Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí, šíření či kopírování textů a fotografií, je bez souhlasu admina zakázáno!