Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
Více informací
  
 Menu
 O nás
 Aktuality
 Tým
 Fotoalbum
 Fotogalerie
 Kalendář závodů
 Výsledky závodů
 Kam na trénink
 Vaše podpora
 Cyklovýlety

 Nové aktuality
2017 - aktuality
10.03.17 Shrnutí 2016
31.12.15 Shrnutí 2015
31.12.14 Shrnutí 2014
31.12.13 Shrnutí 2013
31.12.12 Shrnutí 2012
31.12.11 Shrnutí 2011
31.12.10 Shrnutí 2010

 Přihlášení

 Kontakt
enduro@horazdovice.cz
Najdete nás na Facebooku:

 Webmaster

Cyklovýlety
← Přehled cyklovýletů

Lihovar Poněšice - pivovar Platan ProtivínDatum: 4.7.2016
Přejezdy: České Budějovice, Hluboká nad Vltavou, Poněšice, Purkarec, Nákří, Protivín
Najeto: 56 km
Nastoupáno: 1237 m


Protože začaly pro mládež prázdniny, Libča s Petrem, Sísa s adminem, Drahuš s Milanem a Láďa vyrazili na výlet. Plán byl jasnej a lehkej. Při řece Vltavě z Českých Budějovic  to je z kopce a po cestě je lihovar Poněšice, kde vaří echt slivovici! Vlakem do Budějovic jsme to zvládli v pohodě. Ve vlaku jsme šustili svačinovými pytlíky a nabírali energii na pohodovou vyjížďku skrz krajské město jihočeského kraje a poté při řece po cyklostezce pro městské cyklisty do Hluboké nad Vltavou. Povinné foto na náměstí, promotání se skrz velkoměsto a ani jsme se nenadáli a byli jsme na Hluboké. Všichni s úsměvem na rtech, protože jak admin slíbil, samá rovinka, spíše z kopce! Z Hluboké do Poněšic to byla stezka do neznáma. Jen z mapy a jejích vrstevnic admin usoudil, že to bude podobný styl. Tady ovšem sliby chyby. 12% výjezd cca 2km střídal 12%sjezd. To se opakovalo asi 3x. Napjatou atmosféru uvolnil lihovar Poněšice. Především její majitel pan Ledajaks. Jeho originální exkurze spojená s ochutnávkou poctivě vyráběné 3P pálenky nám dodala sil na další (dle admina lehkou) cestu. Bohužel do Kostelce cesta připomínala cestu do Poněšic. Z Kostelce jsme sjeli k řece a snažili se stopnout parník. Ten nám bohužel nezastavil, ale na pomoc nám přijela sympatická převoznice přívozu Purkarec. Bylo nás moc a tak se musela jednou otočit. Byla to příjemná změna, jen Milan trochu zápolil s mořskou nemocí. Protože bylo poledne, dali jsme si oběd v místní restauraci a pro nás exotické pivo Konrád z libereckého pivovaru. Počkali jsme až alkohol tester ukáže všem 0 a pokračovali dále. Mohli jsme jet směr Hluboká zpět po levém břehu, ale jeli bychom o 15km dál. Proto admin na GPS našel cestu kratší, ale o trochu s větším převýšením. Zpětně bychom asi všichni kromě Petra jeli na tu Hlubokou. Stoupání připomínající šumavské stodůlky nás všechny zaskočilo. Břicha plná oběda, batohy plný lahví z lihovaru, sluníčko přímo nad náma....moc jsme si mezi sebou nepovídali. Zejména admin se tou dobou stranil kolektivu. Všichni jsme to naštěstí přežili. Admin už potom rovinu do Protivína raději nesliboval a až na 2 kopce už to bylo v klidu. Takže jsme zase povídali, trhali třešně, lusky u silnice a za chvilku jsme byli v Protivíně. Nekoukali jsme nalevo napravo a vyprahlí jsme se hnali platanovou alejí k pivovaru Platan Protivín. Exkurzi jsme sice nestihli, ale zahradní restaurace na nás čekala s otevřenou náručí. Protože jsme z Protivína jeli vlakem, mohli jsme si zde už v klidu vychutnat všechny piva tamního pivovaru. Cesta vlakem domů byla obohacená o nové zážitky z cesty a okořeněná veselou náladou piva Platan.
Najeli jsme 56km, nastoupali 1237m, v sedle šlapali 3:27hod.
Záznam trasy zde:
4.7.2016 Liho/pivo expedice 2016 - lihovar Poněšice - pivovar Platan Protivín

Stáhnout trasu: Lihovar_Ponesice_pivovar_Platan_Protivin.kml, Lihovar_Ponesice_pivovar_Platan_Protivin.gpx (pravé tlačítko → Ulozit odkaz jako...)

Fotky z cyklotrasy:


Partneři 


© Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí, šíření či kopírování textů a fotografií, je bez souhlasu admina zakázáno!