Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
Více informací
  
 Menu
 O nás
 Aktuality
 Tým
 Fotoalbum
 Fotogalerie
 Kalendář závodů
 Výsledky závodů
 Kam na trénink
 Vaše podpora
 Cyklovýlety

 Nové aktuality
2017 - aktuality
10.03.17 Shrnutí 2016
31.12.15 Shrnutí 2015
31.12.14 Shrnutí 2014
31.12.13 Shrnutí 2013
31.12.12 Shrnutí 2012
31.12.11 Shrnutí 2011
31.12.10 Shrnutí 2010

 Přihlášení

 Kontakt
enduro@horazdovice.cz
Najdete nás na Facebooku:

 Webmaster

Cyklovýlety
← Přehled cyklovýletů

Kvilda - Horažďovice PředměstíDatum: 2.8.2013
Přejezdy: Pramen Vltavy, Bučina, Knížecí Pláně, Horská Kvilda, Sušice, Žichovice
Najeto: 92 km
Nastoupáno: 2882 m


Protože jsme skoro ze Šumavy a letos jsme na Šumavě moc nejezdili, tak poslední dovolenkový pátek jsme si udělali menší okruh po Šumavských hvozdech a poté sjeli domů.
Vlakem do Sušice, odtud v 8:00 cyklobusem na Kvildu. Už cesta autobusem dala tušit, že Šumava je cyklisty více než oblíbená. Na Kvildu jsme dorazili v 9:30, koupili si pití a poté vyrazili směr Pramen Vltavy. Od naší poslední návštěvy, kdy jsme jeli na kole podél Vltavy se pohled na okolní lesy nezměnil, stále příroda připomíná spíše poušť, než lesnatou Šumavu. Nezměnili se ani přítomní ekoteroristi, kteří si myslí, že boj s kůrovcem příroda hravě zvládne. V pramenu Vltavy jsme si umyli spocený nohy, otřeli pot z čela a pokračovali do prudkého kopce Stráž, do výšky 1285m. Odtud jsme sjeli do bývalé hraniční vesničky Bučina, kde jsme poobědvali a odpočinuli na krásné terase hotelu Alpská vyhlídka. Dokonce jsme měli štěstí a vrcholky Alp byly krásně vidět, včetně ledovců. Z Bučiny zase z kopce do restaurace Knížecí Pláně na borůvkový knedlíky. Odtud jsme se začali vracet zpět do Kvildy. Protože máme raději cestování mimo civilizaci, zvolili jsme zkratku - sice to byla horší cesta, ale o to delší. Každopádně bez lidí, protože po celou cestu zpět na Kvildu (15km) jsme nepotkali ani živáčka. Zato Kvilda byla jak Karlův most. Rychle odsud pryč, přes Horskou Kvildu výšlap na Zhůří a pak už nás čekal 25km sjezd do Sušice. Tam jsme si dali sváču na Santosu, kterej je opravenej a je vidět, že město Sušice podporuje (narozdíl od Horažďovic) nejen seniory a kromě výstavby penzionů investuje také do infrastruktury pro mladé a sportovce. Ze Sušice nám zbývalo 20km domů. V cíli jsme se shodli, že Šumava je krásná, ale co se týče cyklistiky, tak nejkrásnější úsek z celé trasy byl z Malých Hydyčic, přes kořeny a kameny do horažďovického parku. Sice člověka občas švihne kopřiva nebo bodlák, ale jízdu si v tomto terénu užije nejvíc. Je třeba si takových stezek vážit, protože asfalt začíná převažovat bohužel i v lesích.
Opět to byl zase krásnej pátek na kole.
Tachometr doma v cíli ukázal 92km ujetých a 2882 nastoupaných.
Záznam trasy :
http://www.sports-tracker.com/#/workout/roula/fr9mgjs4c76a7987

Stáhnout trasu: Kvilda2.kml, Kvilda2.gpx (pravé tlačítko → Ulozit odkaz jako...)

Fotky z cyklotrasy:


Partneři 


© Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí, šíření či kopírování textů a fotografií, je bez souhlasu admina zakázáno!