Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
Více informací
  
 Menu
 O nás
 Aktuality
 Tým
 Fotoalbum
 Fotogalerie
 Kalendář závodů
 Výsledky závodů
 Kam na trénink
 Vaše podpora
 Cyklovýlety

 Nové aktuality
2017 - aktuality
10.03.17 Shrnutí 2016
31.12.15 Shrnutí 2015
31.12.14 Shrnutí 2014
31.12.13 Shrnutí 2013
31.12.12 Shrnutí 2012
31.12.11 Shrnutí 2011
31.12.10 Shrnutí 2010

 Přihlášení

 Kontakt
enduro@horazdovice.cz
Najdete nás na Facebooku:

 Webmaster

Cyklovýlety
← Přehled cyklovýletů

Jižním Blatenskem po zelené turistickéDatum: 26.6.2016
Přejezdy: Čečelovice, Vrbno, Blatná, Blaténka, Záboří, Čečelovice
Najeto: 42 km
Nastoupáno: 450 m


Poslední červnový víkend roku 2016 nebyl cyklistům příliš nakloněn. V sobotu odpoledne probouřilo, propršelo, takže na kole jsme vyrazili až v neděli kolem 14.hodiny. Dopoledne jsme koukli do lesa na houby a domů jsme si nesli plný košík hřibů. Sobotní odpoledne u nás propršelo, tak jsme měli čas na naplánování nedělní trasy. Protože se letos motáme převážně po asfaltu a zastesklo se nám po terénu, rozhodli jsme se udělat si okruh z Čečelovic přes Blatnou a Záboří zpět do Čečelovic po turistické zelené. Vyjeli jsme tedy do Čečelovic, za obecním úřadem odbočili do leva a udělali první fotku u výchozí turistické informační tabule. Rozhodli jsme se, že okruh pojedeme "po směru hodinových ručiček". Takže nás čekal sjezd, nejprve po asfaltu, ten se ovšem brzo proměnil v lesní cestu. Nutno podotknout, že výhledy na Brdy, okolní kopce jsou zde krásné. Les kolem cesty je plný mechu, velkých kamenů. Krásnou scenérii doplňuje nespočet rybníků, dlouho jedem po hrázi rybníku Velká Kuš. Příroda zde na Blatensku je opravdu nádherná. Nejedeme nikterak svižně, spíše naopak, každou chvilku stojíme a kocháme se krásnou podívanou. Přijíždíme do Vrbna. Hospoda je v neděli zavřená, takže žádné občerstvení, pokračujeme dále. Přes Vrbno chvilku po asfaltu, ale na konci Vrbna nás zelená šipka navádí opět mezi lesy a velké rybníky. Míjíme hezký letní tábor, který pár instruktorů chystá na prázdniny a za týden se to tu bude hemžit dětmi. Tábor navazuje na obrovský rybník Velký Pálenec. Jedeme po jeho hrázi dobrý kilometr. Na konci hráze se stáčíme doprava a kolem rekreačních chatek přijíždíme k dalšímu rybníku - Hadí rybník. Sísa se sklouzne po velké skluzavce do vody a pokračujeme dále. Protože přehlídneme neznatelnou zelenou šipku, tak si zajíždíme cca 1km. Vracíme se zpět a v místě, kde jsme zapomněli odbočit ji nalézáme skoro smazanou na stromě. Nevadí, jedeme dál. Staletým borovým lesem, krásnou lesní cestou, která nás dovede na silnici z Blatné do Vrbna. Jedeme cca 2km po silnici a přijíždíme do Blatné. Je neděle odpoledne. Zastavujeme u zámecké vinárny - Kaplanka a občerstvujeme se v nádherné hospůdce U Bryndů. Vitální pan domácí (ve věku kmetů) si všimne našich dresů a protože jsme z Horažďovic, ukazuje nám plakát z roku 1922, který zve lidi na veřejné cvičení, které se koná na Ostrově v Horažďovicích. Tak to bohužel nestíháme skoro o století. O zeď je opřené krásné historické kolo. Nebyl by to admin, aby se nezeptal na kolo značky ČZ. Za minutu vyjíždí majitel hospůdky ze dvora na krásném původním kole ČZ! Další otázka směřuje na nepřehlédnutelný motocykl Harley Davidson z roku 1929. Pan majitel se jen usměje a hrdě pronese, že tento motocykl koupil už jeho děda! Tomu říkám věrnost a oddanost!
Vyrážíme kolem zámku Blatná, kde admin dělá umělecké fotky na telefon. Žádná selfíčka, kdo by byl zvědavej na xicht v popředí, když blatenský zámek je tak krásnej a nezaslouží si kazit svojí dominantnost. Selfíčka přenecháme nasrcistickým jedincům. Cesta z Blatné už není tak hezká jako směrem tam. Navíc turustická zelená vede polními cestami, které jsou nevysečené, takže se brodíme po řidítka v trávě. Nám to nějak nevadí, ale případné následovníky nabádáme jet z Jindřichovic raději rovně a na první křižovatce zatočit do prava. My se do Záboří probrodili vysokou trávou a popálení od kopřiv. Osvěžení v podobě Ledového čaje a zmrzliny v Zábořské hospůdce přišlo opravdu vhod. Kolem rozhledny Pětnice (doporučujeme udělat zastávku a pokochat se okolní krajinou) se dostáváme zpět do Čečelovic, kde jsme svou turistickou pouť začínali.
Pokud někdo hledá inspiraci, ať už na peší nebo cyklo výlet. Tuhle turistickou zelenou Vám vřele doporučujeme! Stojí opravdu za to a člověk jen zírá, jaká krása se nalézá kousek od jeho bydliště a ani o ní neví.
Najeli jsme celkem 42km. Samotná zelená turistická má cca 22km.
Záznam trasy zde:
26.6.2016 jižní Blatensko - zelenou turistickou

Stáhnout trasu: 26.06.2016_Blatna_turisticka_zelena.kml, 26.06.2016_Blatna_turisticka_zelena.gpx (pravé tlačítko → Ulozit odkaz jako...)

Fotky z cyklotrasy:


Partneři 


© Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí, šíření či kopírování textů a fotografií, je bez souhlasu admina zakázáno!