Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
Více informací
  
 Menu
 O nás
 Aktuality
 Tým
 Fotoalbum
 Fotogalerie
 Kalendář závodů
 Výsledky závodů
 Kam na trénink
 Vaše podpora
 Cyklovýlety

 Nové aktuality
2017 - aktuality
10.03.17 Shrnutí 2016
31.12.15 Shrnutí 2015
31.12.14 Shrnutí 2014
31.12.13 Shrnutí 2013
31.12.12 Shrnutí 2012
31.12.11 Shrnutí 2011
31.12.10 Shrnutí 2010

 Přihlášení

 Kontakt
enduro@horazdovice.cz
Najdete nás na Facebooku:

 Webmaster

Cyklovýlety
← Přehled cyklovýletů

Horská Kvilda po červené turistickéDatum: 5.7.2016
Přejezdy: Strakonice, Svatá Máří, Vimperk, Horská Kvilda, Sušice
Najeto: 160 km
Nastoupáno: 2348 m


Admin rád plánuje a tak tentokrát naplánoval cyklovýlet po červené turistické. Z Horažďovic přes Strakonice, Volyni, Svatou Máří, Vimperk, Stachy, Javorník, Kašperk, Sedlo, Žižkův vrch, Sušici a při řece zpět do Horažďovic. Plán se líbil nejenom Síse, ale také Petr Bednarik, Venca Kubáň a Tomáš Machovec tento plán uvítali s nadšením. Využili jsme státní svátek, počasí přálo a my se sjeli v 7:30 na starém mostě přes řeku Otavu, kde jsme se napojili na turistickou červenou trasu. Protože všichni kromě admina jsou sportovci, nasadili vražedné tempo a kdyby je admin nezastavil v Katovicích na krátkou snídani v katovickém obchodě s výbornou sekanou, určitě by jeli ještě teď. Proletěli jsme Strakonice a kolem zahrádek, stále po červené vystoupali na první kopeček - Ostrá, Nad Liběticemi. Stoupání znamenalo chvilku kolo nést a pohledy na admina se začaly přísnit. Po zarostlé cestě, přes Nemětice jsme přijeli do Volyně a Tomáš se hlásil o občerstvovací zastávku. Bylo 10 a my si kvůli tomu vyšlápli až na nejvyšší bod volyňského náměstí. Z Volyně přes vrch Dubovec, sjezd do Malenic, výjezd a sjezd se několikrát vystřídal a my jsme začali stoupat na první šumavský kopec - Mářský vrch. Po červené to opět znamenalo asi kilometr tlačit po kamenech a zarostlou pěšinou. Pohledy na admina byly ještě přísnější! Vše se ale v dobré obrátilo, když jsme se kochali krásným výhledem do okolí. Poznali jsme město Písek, Strakonice, Volyni, z Mářského vrchu je opravdu hezký výhled. Zde stojící rozhlednu přerostly okolní smrky, ale díky červené turistické jsme viděli moc. Cestu přes Svatou Máří a Trhonín nám zpříjemnil krásný sjezd k Bořanovickému potoku. Náladu nám mírně zkazilo náročné stoupání do Vimperka a ještě náročnější hledání místa k obědu, protože už bylo půl druhé a my nejedli. Vyšlápli jsme si kvůli tomu celé vimperské náměstí a zase sjeli zpět. Oběd byl výbornej, jen adminovi trochu zhořkl, když mu zavolali z práce a místo dalšího putování museli se Sísou otočit kola zpět k domovu. Kluci se ale neotočili, naopak opět vyšlápli na náměstí a pokračovali dál. Jenže zde se projevila adminova absence a jeho orientační smysl. Kluci sjeli po kilometru z červené a protože nevěděli kudy kam a do očí jim svítil ukazatel - Horská Kvilda, nenapadlo je nic jiného, než jet podle tohoto značení, protože jinudy to domů neznají. Takže cyklostezkou si vyšlápli (U Sloupů, Pláně, Jezerní slať) na Horskou Kvildu a odtud peloton vedl Petr. Kluky nevzal dlouhým sjezdem přes Svojše, ale ve Zhůří zatočili doprava a podél Pěnivého potoka sjeli do Rejštejna. Odtud přes Dlouhou Ves, dojeli do Sušice, kde si dali občerstvení na Santosu. Tachometry se jim už podruhé přetočily, adminův plán byl dojet ze Sušice domů vlakem (červená pokračuje na Klatovy), ale protože všichni tři jsou zarytí odpůrci nakládání kol na jakýkoliv dopravní prostředek, dojeli po cyklostezce zpět do Horaďovic na kolech.
Všichni zasluhují velkou pochvalu za vytrvalost a sportovní výkon! Ujet 160km na horském kole, kdy jsme museli několik kilometrů tlačit, jet zarostlou cestou, a zdolávat nemalé převýšení šumavských hvozdů dokazuje, že mají obdivuhodnou kondici a operace petrova kolena prošla zatěžkávací zkouškou a můžeme prohlásit, že je zase zdráv jako řípa!
160km našlapných, 2350m nastoupaných.
Záznam Vencovo trasy zde:
po červené turistické: Horažďovice-Strakonice-Volyně-Vimperk-Horská Kvilda-Sušice

Záznam adminovo cesty:
po červené turistické: Horažďovice-Strakonice-Volyně-Vimperk

Stáhnout trasu: Vimperk_Svata_Mari_Horska_Kvilda_cervena_turisticka.kml, Vimperk_Svata_Mari_Horska_Kvilda_cervena_turisticka.gpx (pravé tlačítko → Ulozit odkaz jako...)

Fotky z cyklotrasy:


Partneři 


© Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí, šíření či kopírování textů a fotografií, je bez souhlasu admina zakázáno!