Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
Více informací
  
 Menu
 O nás
 Aktuality
 Tým
 Fotoalbum
 Fotogalerie
 Kalendář závodů
 Výsledky závodů
 Kam na trénink
 Vaše podpora
 Cyklovýlety

 Nové aktuality
2017 - aktuality
10.03.17 Shrnutí 2016
31.12.15 Shrnutí 2015
31.12.14 Shrnutí 2014
31.12.13 Shrnutí 2013
31.12.12 Shrnutí 2012
31.12.11 Shrnutí 2011
31.12.10 Shrnutí 2010

 Přihlášení

 Kontakt
enduro@horazdovice.cz
Najdete nás na Facebooku:

 Webmaster

Cyklovýlety
← Přehled cyklovýletů

Horažďovická padesátka 2018Datum: 26.5.2018
Přejezdy: Horažďovice, Pačejov, Čejkovy, Hrádek, Sušice, Rabí, Zavlekov, Malý Bor
Najeto: 111 km
Nastoupáno: 1636 m


Každý rok, koncem května se koná tradiční dálkový pochod Horažďovická 50.
Ani letos jsme tuto akci nevynechali. Vítek s Luckou, Libčou a Siskou zvolili 50km. Sísa, admin, Petr, Venca Kubaň a Tomáš Machovec jeli 100km.
Vstávali jsme opět brzo, v 6 ráno už jsme platili symbolické startovné 60Kč, dostali mapku s popisem trasy a vyrazili na první okruh. Občas se vyplatí si přivstat, protože východ slunce a ranní mlha dokáží připravit krásné scenérie. Tentokrát jsme obdivovali pohled od Velešic na Malý Bor, kdy maloborský kostel vystupoval z mlhy a jinak celá ves byla v mlze. Z prvního 50km asfaltového okruhu jsme se vrátili v 8:30. Poté jsme se rozdělili. Druhý okruh jel Vašek a Petr s rodinami, Sísa s adminem a Tomášem zůstali pospolu. Nejprve jsme museli zajet k panu Faustovi, aby Síse namontoval novou spojku na kolo a kolem deváté jsme vyrazili na druhý okruh, tentokrát již sliboval terénní úseky, tak jsme se těšili. Do Hydčic po asfaltu kolem Práchně, z Hydčic při řece polní cestou. Místama byla hezky rozblácená a to se nám líbilo. Ze Žichovic do Rábí, kde jsme posnídali před místním obchodem. Posilněni jsme pokračovali dál přes Budětice, Lipovou Lhotu přes les do Čejkov. Zde jsme projeli kolem lvů v kleci, ale místo obdivu jsme je spíše litovali. Klec malá, prostředí nic moc. Setkání s nádhernou šelmou v přirozeném prostředí nás čekalo jinde. Vyšlapali jsme kopec z Čejkov směrem na Krutěnice. Potom sjezd po polní cestě plné kamení a těsně před Krutěnicemi jsme na louce viděli rychle jedoucí Jeep a za ním běžel vlk! Později Tomáš adminovi vysvětlil, že to vlk teda nebyl, ale hodně mu podobný Československý ovčák. Pohled na tohle zvíře byl úplně jiný a mohli jsme jen obdivovat krásu, hrdost a kondici nádherného zvířete.
Z Krutěnic po asfaltu do Zavlekova. Odtud do kopce do Plichtic, krásným terénem do Velenov a z Velenov už po asfaltu až domů. Těchonice, Neprachovy, Břežany, Malý Bor, Týnec a zpět do Horažďovic, přes občerstvovací stanici Otaváků u rybníku Mokrá. Nepohrdli jsme špekáčkem, sice jsme byli lenivý na jeho opečení, ale i studený s hořčicí nám chutnal, stejně jako lahvový Gambrinus.
Pořadatelům nelze nic vytknout, možná delší fábory nebo občas šipku na silnici, ale protože tohle nejsou závody a každý má podrobný popis k dispozici, tak vlastně bez výhrad.
Děkujeme a za rok doufáme na viděnou.
Tachometr ukázal 111km, čas 5hodin, 45minut.
Záznam trasy:
26.5.2018 - Horažďovická 50 - 2018

Stáhnout trasu: Horazdovicka_50_2018.kml, Horazdovicka_50_2018.gpx (pravé tlačítko → Ulozit odkaz jako...)

Fotky z cyklotrasy:


Partneři 


© Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí, šíření či kopírování textů a fotografií, je bez souhlasu admina zakázáno!